Oto kira sektöründeki eşkiyalara dikkat

Oto kira sektöründeki eşkiyalara dikkat

Rent a car olayına da bizim İzmir evden eve nakliyat sektöründe olduğu gibi el atıp karıştıran işi hukuktan, yasadan çıkaran epey bir firma olduğu anlaşılıyor. Biz evden eve nakliyat yapıyoruz. Kendi sektörümüzden biliyoruz.

Vergisi, algısı, kaydı, kuydu olmayan yüzlerce firma resmen hem müşterilerin hem bizim İzmir evden eve de canımıza okuyor. Denetim sağlayan da fazla yok. Cirit atıyorlar derler ya eskiler aynen cirit atıyorlar. Yurttaş bu durumda araştırmaktan, referanslı araştırmaktan başka çare bulamıyor. Tabi bilinçli yurttaş araştırabiliyor ama her kes bilinçli değil ki. Her kes araştıramıyor ki? Akrabam bu yaz Antalya da idi. Kiraladığı aracın lastiği parlamış. Olağandır.

Her aracın lastiği, Evden eve İzmir hizmeti verir iken de patlayabilir. Rent a car firması o lastiği yenileyeceksin diye tutturuyor. Tek lastik nasıl olacak? Sen bize tek lastik parası ödeyeceksin biz alacağız gibi soygun yöntemi öneriyor.

Bu uzun tartışma ile çözülemeyince olay polise intikal ediyor. Polis Rent a carı haksız bulduğundan olay orada kapanıyor. İzmir nakliyat işinde bu olay yaşansa acaba nasıl olurdu? Bir lastik tamiri yaptırmak yerine lastiği yeniletmek gibi dolandırıcı yöntem izliyorlar. İnsan bazen bu işi başka amaçlar için mi yapıyorlar diye sormadan edemiyor. Biz de İzmir’de taşımacılık işi yapıyoruz. Her daim bizim ile irtibat kurabilirsiniz. İzmir evden eve nakliyat fiyatı araştırmanızda firmamız size daima kolaylık sağlar.Taşıma işinde biz profesyonel hizmet veriyoruz.

Devlet ve kamu denetimi yoksa iş vatandaşın bilgisine ve denetimine kalıyor. Bu bizim piyasa ve bizim sektördeki işletmeler içinde geçerli olan bir durum.

Siz, siz olun iyice bilgilenip, iyice araştırıp iyi referanslar alamdan ne araç kiralayın ne de nakliyat işi yaptırmayın. İzmir asansörlü nakliyat sektörü için de araştırmadan referans almadan asla taşıma işinizi yaptırmayınız. Bizim de tavsiyemiz budur.

İsminiz Soyisminiz

Firmanız

Web

Telefonunuz

Şehir

Görüşünüz